Jak zamawiać

null

Krok 1

Skontaktuj się z nami mailowo.

Krok 2

Wybierz projekt indywidualny lub wybierz zaproszenie z gotowych wzorów prezentowanych na stronie.

Krok 3

Jeżeli jesteś zdecydowany, napisz do Nas i poproś o FORMULARZ ZAMÓWIENIA i uzupełnij go i odeślij.

Krok 4

Wyślemy potwierdzenie zamówienia i poprosimy o wpłatę zaliczki.

Krok 5

Po otrzymaniu zaliczki rozpoczynamy pracę nad projektem. Trwa to od 1 do 2 tygodni.

Krok 6

Przesyłamy projekty na maila do akceptacji lub korekty.

Krok 7

Jeśli akceptujecie – przygotowujemy i wysyłamy do druku. Jeśli nie akceptujecie – poprawiamy i wysyłamy ponownie do akceptacji.

Krok 8

Drukujemy i składamy zamówienie a następnie wysyłamy przesyłką kurierską do Państwa.
Trwa to od 1 do 2 tygodni.

Krok 9

Przesyłka w drodze – 1 lub 2 dni.

FAQ - najczęstsze pytania

null

Jaką najmniejszą ilość zaproszeń mogę zamówić ?

Minimalna liczba zamawianych zaproszeń to każdorazowo 20 SZTUK. W minimalną ilość mogą być też być wliczone również zawiadomienia w takim samym formacie i projekcie jak zaproszenia.  Np. można zamówić 10 sztuk zaproszeń na ślub i wesele oraz 10 sztuk zaproszeń na sam ślub. Mniejsze zlecnia możemy wycenić indywidualnie ale koszt za jedną sztukę będzie znacznie większy.

Chcemy zaprosić około 120 osób więc ile powinniśmy zamówić zaproszeń uwzględniając kilka zapasowych ?

LICZBA ZAPROSZEŃ jest zazwyczaj prawie o POŁOWĘ MNIEJSZA od LICZBY GOŚCI (małżeństwom, rodzinom,  parom wręcza się jedno zaproszenie). Najlepiej spisać listę gości i zastanowić się komu będziemy wręczać wspólne zaproszenie, a kogo będziemy zapraszać osobno np. z osobą towarzyszącą. Warto też przemyśleć, czy nastoletnie osoby z rodziny powinny dostać oddzielne zaproszenie, czy wspólne z rodzicami.

Chcielibyśmy kupić projekt i samodzielnie go wydrukować. Czy jest to możliwe?

Nie ma możliwości zamówienia samego projektu zaproszeń do wydruku we własnym zakresie.

Mamy już gotowy projekt, chcielibyśmy zamówić jego wydruk i złożenie.

Nie prowadzimy drukarni (sama zlecam wydruk) i nie zajmujemy się drukowaniem projektów autorstwa osób trzecich.

Czy mogę zamówić elektroniczną wersję projektu?

Nie realizujemy projektów w wersji elektronicznej.

Czy po akceptacji projektu otrzymam go w wersji elektronicznej?

Zamówienie obejmuje wyłącznie drukowane elementy, po akceptacji projektu wysyłamy pliki do druku i Klient finalnie otrzymuje wersję papierową. Jedyna wersja elektroniczna to ta do akceptacji w formacie JPG.

Jakich zmian można dokonać w gotowym projekcie zaproszeń ?

Jeżeli wybierzecie opcję GOTOWY PROJEKT, czyli gotowy projekt zaproszenia wybrany spośród dostępnych na naszej stronie to dokonujemy w nim tylko niezbędnych zmian.Wprowadzony zostanie Wasz tekst zaproszenia i Wasze dane. Grafika i kolorystyka zostaje bez zmian.

Czy zamawiając gotowy projekt można zmienić czcionkę w zaproszeniu?

Można dokonać zmiany czcionki. Przy zmianie czcionki należy dokładnie określić styl fontu, jaki Wam odpowiada, a my zaproponujemy coś podobnego z fontów jakie mamy w swojej bazie.

Czy można zamówić zaproszenia w dwóch/kilku wersjach językowych?

Wykonanie dodatkowej wersji projektu w innym języku jest płatne- 50 zł za każdy dodatkowy projekt w innym języku niezależnie od ilości zaproszeń (np. 50 zł za wersję angielską + 50 zł za wersję niemiecką). Projekty w wersji obcojęzycznej wykonujemy wyłącznie na podstawie przesłanego przez Klienta tekstu. Nie wykonujemy tłumaczeń.

Co to są zawiadomienia?

Zawiadomienia to zaproszenia na sam ślub – bez informacji o weselu.

Czy z zaproszeniami można zamówić zawiadomienia? Czy wiąże się to z dodatkową opłatą?

Wykonanie drugiej wersji tekstowej informującej o ślubie (zawiadomienie) jest w cenie zaproszenia. W treści głównej zaproszenia zostaje usunięta informacja o weselu i zbędne informacje dodatkowe.

Czy w gotowym projekcie można dokonać zmian kolorystycznych? Czy jest to w cenie zaproszenia?

Zmiana kolorystyki zaproszeń jest wykonywana w ramach opcji MODYFIKACJA II. Większość projektów można wykonać w nowej kolorystyce.

Czy w cenę zaproszeń wliczona jest personalizacja - wypisanie na nich nazwisk gości?

Wypisanie nazwisk gości na zaproszeniach jest dodatkowo płatne. Standardowe zaproszenia są bez personalizacji z pozostawionym miejscem do ręcznego wypisania nazwisk zapraszanych osób. Cena personalizacji to 0,60 zł za sztukę dodatkowo.

Czy jeżeli zapomnę o jakimś gościu będzie można domówić dla niego zaproszenie po zakończeniu realizacji zamówienia?

Nie ma możliwości domawiania pojedynczych zaproszeń w późniejszym terminie, dlatego warto w zamawianej liczbie uwzględnić kilka zapasowych sztuk do ręcznego wypisania.

Chcielibyśmy stworzyć projekt bazujący na gotowym projekcie, zmian będzie sporo. Czy powinniśmy zamówić Modyfikację gotowego projektu czy Projekt Indywidualny?

W ramach PROJEKTU INDYWIDUALNEGO zostanie przygotowana jedna zupełnie nowa wersja projektu zaproszenia wg Waszych wytycznych. Możemy bazować na gotowym projekcie, połączyć kilka motywów na jednym zaproszeniu lub stworzyć coś zupełnie nowego. Natomiast MODYFIKACJA I obejmuje niewielkie poprawki graficzne w gotowym projekcie np. zmiana marki samochodu lub maliny na jabłko oraz zmianę kolorystyki i czcionek.  Jeśli chcecie zmodyfikować projekt, ale po określeniu ilości poprawek okazuje się, że w zasadzie zmienia się wszystko i powstaje nowy projekt to wówczas mówimy o PROJEKCIE INDYWIDUALNYM. Jeśli macie wątpliwości napiszcie do nas wiadomość z opisem zmian, jakie chcecie wprowadzić.

Czy jeśli nie spodoba mi się projekt indywidualny dostanę zwrot pieniędzy albo nową wersję projektu?

Jeżeli nie zdecydują się Państwo realizację przygotowanego przez nas projektu, nie zwracamy wpłaconej zaliczki, której wysokość została szczegółowo określona w ofercie. W cenę projektu indywidualnego wliczone jest wykonanie poprawek – nie wykonujemy jednak już nowej wersji wybranego projektu oraz nie rysujemy nowych grafik ani nowych wersji kolorystycznych.  Dlatego ważne jest, aby w przesłanych danych szczegółowo określić kolorystykę, motywy, styl jaki mają mieć zaproszenia. Jeżeli wybierzecie PROJEKT INDYWIDUALNY to dostajcie dwa projekty do wyboru więc są większe szanse że coś się spodoba.

Chcielibyśmy przed złożeniem zamówienia zobaczyć jak wybrane przez nas zaproszenie będzie wyglądać w naszej kolorystyce i z naszymi danymi. Czy możemy otrzymać taki projekt ?

Projekty papeterii wykonywane są po złożeniu zamówienia (dokonaniu opłat, przesłaniu pełnych danych i formularza). Nie wykonujemy projektów ani zmian kolorystycznych w celu ułatwienia podjęcia decyzji o złożeniu zamówienia.

Znaleźliśmy w internecie zdjęcie zaproszeń, które nam się bardzo podobają. Chcielibyśmy zamówić dokładnie takie samo tylko z naszymi danymi.

Szanujemy prawo autorskie, dlatego nie podejmujemy się odwzorowywania wzorów stanowiących własność osób trzecich.

Ile trwa realizacja zaproszeń?

Każde zamówienie jest indywidualnie realizowane i czas zamówienia zależy od wielu czynników. Jeżeli jest to GOTOWY PROJEKT to jest to czas około 2 tygodni a jeżeli PROJEKT INDYWIDUALNY to około 1 miesiąc.

Czy oprócz personalizowanych zaproszeń możemy zamówić kilka dodatkowych do ręcznego wypisania?

Tak, można zamówić dowolną ilość zaproszeń bez personalizacji.W formularzu zamówienia który Państwo otrzymają jest miejse na zaznaczenie ile personalizowanych a ile pustych zaproszeń Państwo zamawiają. Nie ma możliwości domawiania pojedynczych zaproszeń w późniejszym terminie, dlatego wręcz warto w zamawianej liczbie uwzględnić kilka zapasowych sztuk.

Ile dodatkowych zaproszeń powinniśmy zamówić?

Narzeczeni zazwyczaj zamawiają kilka dodatkowych zaproszeń czasem 5 a czasem 20 – wszystko zależy od wielkości wesela i od tego czy w razie, gdy jacyś goście odmówią planują Państwo zaprosić kogoś z listy rezerwowej.

Z jakim wyprzedzeniem najlepiej zamawiać zaproszenia ślubne?

Zamówienie na zaproszenia (w zależności od wybranej opcji) należy składać z odpowiednim wyprzedzeniem w stosunku do terminu, kiedy chce się zacząć je rozdawać. Policzcie na ile przed ślubem chcecie rozdać zaproszenia (zarezerwujcie sobie na to kilka weekendów) i dodajcie do tego szacowany czas realizacji (uwzględniając pewien zapas). Np. Jeśli ślub jest w maju, zaproszenia chcecie zacząć rozdawać w lutym i decydujecie się na zaproszenia wg gotowego projektu, to zamówienie najbezpieczniej złożyć już w grudniu. Przybliżony czas realizacji poszczególnych etapów wykonywania zaproszeń jest określony na naszej stronie.Jeśli czas Was goni wybieracie coś z gotowych projektów, łączny czas przygotowania zaproszeń wg projektu indywidualnego jest ciężki do określenia, ponieważ nigdy nie wiemy jak szybko projekt zostanie zaakceptowany (ile będzie poprawek). Należy również wziąć pod uwagę, że w pełnym sezonie na zaproszenia terminy się wydłużają. Zamówienie na dodatki ślubne należy składać oddzielnie na ok. 1 miesiące przed datą ślubu.

Czy razem z zaproszeniami można zamówić dodatki takie jak winietki z nazwiskami gości, plan stołów, menu itp. ?

Na dodatki najlepiej się zgłosić na ok. 1 miesiące przed ślubem, kiedy będzie już potwierdzona lista gości. Dodatki realizujemy, jako osobne zamówienie w późniejszym terminie, znacznie bliżej ślubu, kiedy znane są szczegóły a na Sali weselnej zostaną ustalone szczegóły dotyczące menu czy rozstawienia stołów. .

Czy mogą nam Państwo wysłać próbki wybranych przez nas zaproszeń i dodatków?

Istnieje możliwość zamówienia odpłatnego zestawu próbkowego zaproszeń ślubnych. Próbki można zamawiać wyłącznie spośród z kilku/kilkunastu proponowanych przez nas przykładowych wzorów i formatów. Wysyłamy próbki zaproszeń wyłącznie z losowymi danymi, nie ma możliwości zamówienia próbki personalizowanej. Mamy w ofercie kilkadziesiąt projektów, dlatego nie wszystkie prezentowane na stronie projekty można zamówić w ramach serwisu próbkowego. Przykładowe przygotowane przez nas zaproszenia dają pogląd na jakość wydruku, rodzaj papieru, sposób wykończenia czy charakter oferowanych zaproszeń. Próbek dodatków nie wysyłamy.

Chcemy rozesłać zaproszenia pocztą. Czy możemy zamówić personalizację na kopertach zawierającą adresy gości?

Nie wypisujemy adresów na kopertach. Nie polecamy również zaklejania ozdobnej koperty i wysyłania zaproszenia pocztą. Koperty są ozdobne, w części zaproszeń mają np. ozdobne naklejki w stylu zaproszeń lub otwór na wystającą wstążkę i nie nadają się do wysyłki pocztą. Naszym zdaniem najlepiej całe zaproszenie (wraz z ozdobną kopertą) umieścić w większej zwykłej kopercie (aby zaproszenie nie uległo zniszczeniu), która będzie adresowana, obklejana znaczkami a finalnie rozerwana przez adresata.

Ile wcześniej musimy złożyć zamówienie? Czy zamówione dodatki na pewno otrzymamy na czas?

Jeśli się zgłosicie się na około 1 – 1,5 miesiące przed ślubem to będzie to wystarczający czas na realizację dodatków. Dodatki wykonujemy na konkretną datę – paczki wysyłamy w tygodniu poprzedzającym wesele, ale zamówienia przyjmujemy wcześniej, aby zarezerwować termin. Dodatki wysyłamy zazwyczaj na kilka dni przed weselem, dzięki temu jest czas, aby zamknąć plan stołów i listę winietek, ponieważ goście często zwlekają z potwierdzeniem przybycia do ostatniej chwili. Parom, które zamawiały u nas zaproszenia mają pierwszeństwo w rezerwacji terminów na wykonanie dodatków.

Czy możemy złożyć zamówienie na same dodatki? Zaproszenia już mamy.

Istnieje możliwość złożenia zamówienia na same dodatki ślubne (mimo, że zaproszenia były zamawiane w innej firmie). Koszt zamówienia projektu samych dodatków to 250 zł.

Czy mogę zamówić jedną wybraną rzecz? Np. samą księgę gości/ zawieszki /naklejki na alkohol/plan stołów?

Zamówienia na dodatki realizujemy kompleksowo, wyłącznie powyżej minimalnych kwot podanych w cenniku dodatków ślubnych.  Nie wykonuje zleceń na pojedyncze elementy chyba, że spełniają minimalną kwotę zamówienia.

Czy dane do projektów dodatków możemy wysłać później niż formularz?

Wysyłając zgłoszenie należy podać dokładne rodzaje i ilości dodatków (zmianie względem formularza może ulec liczba winietek) . Niektóre dane do projektów można dosłać nieco później (lista gości do planu stołów i winietek) ale pozostałe informacje (wierszyki, menu, hasła itp.) musimy mieć od razu, bez nich nie rozpoczniemy prac nad projektem.

Kiedy najpóźniej możemy przesłać listę do winietek i dane do projektu Planu Stołów?

Listę do winietek i na plan stołów można uaktualnić po otrzymaniu projektu, jednak pozostałe dane musimy znać wcześniej. Ostateczne listy gości będą potrzebne najpóźniej na 2 tygodnie przed wysyłką (3 tygodnie przed datą ślubu). Do przygotowania projektu planu potrzebna jest ostateczna liczba stołów i przybliżona liczba osób przy nich siedzących – bez tych danych nie ma możliwości przygotowania projektu. Można też zamówić plan z samą grafiką ( i ewentualnie pustymi tabelkami) do których wklei się samodzielnie wydrukowane listy gości na dzień przed ślubem. Polecamy też zamówić kilka/kilkanaście zapasowych winietek – pustych do ręcznego wypisania.

Czy jeśli zamówimy zaproszenia i dodatki to otrzymamy jakiś rabat?

Zaproszenia i dodatki ślubne to dwa osobne zamówienia. Rabaty na zaproszenia i dodatki przyznajemy po przekroczeniu określonej ilości sztuk.

Czy możemy zamówić mniejszą ilość naklejek/zawieszek niż podana w cenniku jako minimalna?